Kas yra gatvės šokiai? | UP Studija
 

Kas yra gatvės šokiai?

Gatvės šokiai šiomis dienomis yra populiariausi. Apie šiuos šokius yra ne tik kuriami filmai, bet ir socialiniuose tinkluose galima rasti itin daug grupių pasirodymų. YouTube platformoje talpinami gatvės šokių stiliaus šokiai neretai surenka milijonus peržiūrų. Yra nemažai šokių, kurių peržiūrų skaičius siekia net 50 milijonų ar daugiau. Turbūt nei vienas nedrįstų ginčytis su tuo, jog šie šokiai yra šiomis dienomis populiariausi. Keisčiausia tai, jog gatvės šokiai išsivystė tik 1970 metais. Iki to laiko gatvės šokiai nebuvo labai žinomi ir paklausūs. Gatvės šokiai yra itin dažnas pasirinkimas, nes jie gali būti maišomi su įvairiais stiliais.

Gatvės šokiai yra skirstomi į senąją ir naująją mokyklą. Į senosios gatvės šokių mokyklos kategoriją įeina tap, locking, popping ir break dancing. Hip hop, house, techno yra siejami su naująja mokykla.

Priežastys, kodėl yra verta pasirinkti gatvės šokius:

Gatvės šokiai yra itin populiarūs. Šis argumentas iš pradžių gali pasirodyti ne itin stiprus. Tačiau reikėtų atsižvelgti į tai, jog mokantis populiaraus šokių stiliaus yra ne tik lengviau mokytis, bet ir daugiau karjeros galimybių. Pasirinkus nepaklausų šokių stilių gali būti sunku mokytis, nes bus sunku rasti gerą mokytoją, kuris turės daug patirties. Mokantis šokti ne vienas pagalvoja apie tai, jog norėtų pradėti profesionalaus šokėjo karjerą. Pasirinkus nepaklausų šokių stilių gali būti itin sunku tai padaryti.

Varžybos. Gatvės šokiams yra rengiama itin daug varžybų. Tai konkurencingas šokių stilius. Mokantis šio stiliaus šokių galima ne tik mokytis, bet ir pademonstruoti savo gebėjimus ir varžytis su kitais.

Lengva išsirinkti mokytoją. Gatvės šokiai yra itin populiarūs, todėl nesunku rasti gerą šokių mokytoją.

Nebrangios pamokos. Lyginant su kitų šokių stiliais, gatvių šokių pamokas yra itin nebrangios.

Šokti gali kiekvienas. Yra nemažai šokių stilių, kurie turi tam tikrus reikalavimus. Norint šokti gatvės šokius nereikia nei atitikti tam tikro kūno sudėjimo, nei būti lanksčiam. Kiekvienas, kuris nori šokti, gali tai padaryti.

Nesunku išmokti. Gatvės šokiai yra itin dažnas pasirinkimas ir dėl to, jog jau po kelių pamokų matosi rezultatas. Nereikia laukti daug metų, jog būtų galima pasirodyti kitiems.

Galima rasti daug draugų. Ypatingai jauniems žmonėms yra itin svarbu turėti kuo daugiau žmonių šalia. Natūralu, kuo daugiau pažįstamų, tuo dažniau galima linksmai leisti laiką. Mokantis gatvių šokius galima rasti draugų ne tik šokių pamokose, bet ir varžybose bei stovyklose.

Gatvės šokiai yra itin geras pasirinkimas ne tik jauniems, bet ir vyresnio amžiaus žmonėms. Gatvės šokiai nereikalauja itin didelio fizinio pasiruošimo. Judesiai nėra sudėtingi, todėl juos atlikti gali bet kokio amžiaus žmogus. Pradėti mokytis gatvės šokių galima bet kada.

Nieko nelauk ir registruokis šokių treniruotėms jau dabar!

Dalintis: