Šokama individualiai ar grupėse? | UP Studija
 

Šokama individualiai ar grupėse?

Neretai prieš pradedant lankyti šokius žmonės varžosi šokti grupėse. Pagrindo tam visiškai nėra, juk susirenka visi tokie, kurie dar neišmoko šokti, juk dėl to ir atėjo mokytis. Visgi, kuo vyresnis žmogus ateina mokytis, tuo labiau nori privatumo ir bijo apsijuokti. Gatvės šokių pamokos vyksta grupėse. Individualiai galima mokytis, tačiau toks pasirinkimas ne visada yra tinkamas. Grupėse vaikai bei suaugę ne tik šoka, bet ir pasirodo, todėl verčiau yra iš karto pratintis prie kitų šokėjų ir su jais susibendrauti. Individualios pamokos neretai yra pasirenkamos tada, kada yra spragų arba atvirkščiai, žmogus yra pažengęs ir nori išmokti dar daugiau. Išmokti galima renkantis tiek individualią pamoką, tiek grupinę, tačiau pasirinkus grupinę pamoką, pamokos daug linksmesnės, todėl gali būti, jog tokias pamokas bus daugiau noro lankyti.

Grupines pamokas rinktis labiau apsimoka, nes tai yra pigiau. Per mėnesį tenka mokėti vos 20 eurų, jei yra 1 pamoka per savaitę ir 28 eurus, jei yra 2 pamokos. Vienos individualios pamokos kaina yra 20 eurų, tad per mėnesį gautųsi gerokai didesnė suma.

Nepaisant didesnės kainos, individualios pamokos turi ir privalumų. Mokantis individualiai su mokytoju galima išmokti gerokai daugiau, todėl gali užtekti mažiau pamokų. Be to, dėmesys bus sutelktas tik į Jus, todėl šokių technika gali būti geresnė nei tų, kurie šoka grupėmis. Todėl yra verta rinktis individualias pamokas tada, kada yra šokama ir su grupe. Tai galėtų būti papildomos pamokos. Tačiau rinktis vien individualias pamokas gali būti brangu.

sokiai komandoje

Kodėl verta mokytis grupėse?

Nors mokytis individualiai yra kiek efektyviau, yra labai daug priežasčių, kodėl mokytis reikėtų grupėse:

Grupės draugai gali taip pat mokyti. Individualiai mokantis galima tikėtis, jog bus lengviau mokytis, nes visas dėmesys bus sutelktas tik į vieną žmogų. Iš dalies taip ir yra. Tačiau reikėtų atsižvelgti, jog mokantis grupėse galima mokytis ne tik iš mokytojo, bet ir iš kitų mokinių.

Grupėse mokantis yra daugiau motyvacijos. Mokytis vienam gali būti kiek nuobodu. Mokantis grupėse yra konkurencijos, todėl mokytis yra įdomiau ir smagiau. Itin malonu yra, kai kiti grupės šokėjai pastebi, jog patobulėjai.

Mokytis grupėse yra gerokai pigiau. Akivaizdu, jog daugelis renkasi mokytis ne individualiai, o grupėse dėl to, nes už tokias pamokas mokėti reikia mažiau.

Mokantis grupėse galima ne tik mokytis, bet ir smagiai praleisti laiką. Vos tik pradėjus mokytis kartu gali būti kiek nejauku, nes vieni kitų vaikai ar suaugę dar nepažįsta. Tačiau po kurio laiko visi susibendrauja ir tampa draugais ne tik studijoje, bet ir už jos ribų.

Mokantis individualiai gali tekti atsisakyti idėjos dalyvauti varžybose. Gatvės šokiai dažniausiai yra šokami grupėse. Didžioji dalis varžybų yra skirtos taip pat grupėms. Todėl gali būti, jog individualiai mokantis pasitaikys vos kelios galimybės dalyvauti varžybose arba nepasitaikyti nei viena.

Nieko nelauk ir registruokis šokių treniruotėms jau dabar!

Dalintis:
Tags:
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,