fbpx

Gatvės šokiai

Šokti gatvės stiliumi vaikai pradeda jau nuo 4 metų. Pirmiausia išmokstama jausti muzikos ritmiką, po to mokomasi pagrindinių žingsnių. Po mažu prisiliečiama prie visų stilių po truputį, vaikai atranda, kas jiems labiau prie širdies ir toliau gali intensyviai tobulintis. Gatvės šokiai yra universalūs dar ir tuo, kad gali pasirinkti, kaip nori šokti: gali šokti vienas (solo), gali šokti dvejetu su draugu(-e) (duo), galima šokti mažoje komandoje iki 7 asmenų (small group), galima šokti komandoje iki 24 asm (formation), ir tada production, kur šoka didžioji dalis studijos šokėjų kartu (nuo 24 asm., gali būti ir virš 100).

Šiandien gatvės šokių populiarumas auga visame pasaulyje – Lietuvoje jų populiarumas auga taip pat. Gatvės šokiai yra maišomi su įvairiais stiliais – taip gatvės šokiai atsiranda ir spektakliuose, filmuose, įvairiuose rimtuose pasirodymuose, ne tik gatvėse. Mūsų šokių mokykloje gatvės šokiai nėra orientuoti vien į tai, kad mokiniai ateitų į treniruotes, atbūtų ir bėgtų namo. Mūsų idėja yra, kad mes visi augtume ir tobulėtume kaip šeima, todėl šokių varžybose mažiausieji būna kartu su vyriausiais bei nuolat treniruojasi su skirtingų lygių šokėjais – mes padedame vieni kitiems kaip tikri šeimos nariai.

Grupinės ir individualios Gatvės šokių treniruotės KAUNE

Išbandyk save! Registruokis NEMOKAMAI treniruotei

VAIKAMS
3-12 M.

PAAUGLIAMS
12.5 - 16 M.

PAAUGLIAMS
12.5 - 16 M.

JAUNIMUI IR SUAUGUSIEMS
NUO 16 M.

Gatvės šokių istorija

Gatvės šokiai – tai šokių stilius, kuris išsivystė 1970-aisiais už šokių studijų ribų atvirose vietose, kaip gatvės šokių vakarėliai, rajonų šventės, parkai, mokyklų kiemai ir panašiai. Gatvės šokis yra vietinis, gimtasis šokis urbanistiniame kontekste. Šiuolaikiniai gatvės šokiai yra stipriai susiję su improvizacija, kuri sudaro šokio pamatą, bei su socialine aplinka (žiūrovais ir kitais šokėjais) ir jų įtraukimu.

Yra įprasta gatvės šokius skirstyti į senąją mokyklą (old school) – iki 1984 metų – ir naująją mokyklą (new school). Esminis skirtumas tarp šių stilių yra technologijų įtaka visuomenei ir perėjimas nuo lyriškesnių muzikos stilių prie ritminių. Į senosios mokyklos gatvės šokių kategoriją patenka tap, locking, popping ir break dancing. Tuo tarpu gerai žinomi hip hop, house, ir techno šokių stiliai yra siejami su naująja mokykla.

Gatvės šokių stiliai

HIP HOP

Hip Hop kaip judėjimas kilo 1970-aisiais, New York’e. Šiandien hiphopas yra vienas populiariausių gatvės šokių stilių. Kadangi hiphopas yra kultūra, susidedanti iš meno, muzikos, poezijos ir mados, yra sunku nustatyti kada vis tik prasidėjo hiphopo, kaip šokio era. Šiame stiliuje svarbus šokėjo individualumas, todėl jis glaudžiai siejasi su saviraiškos laisve, improvizuotais pasirodymais. Dažniausiai šio šokio varžybos vyksta ne pasirodymo, bet kovos būdu. Šokėjai kovoja vienas prieš kitą improvizuodami.

LOCKING

Locking pradėtas šokti 1970 funk stiliaus šokėjų, įvairiuose klubuose. Pavadintas pagal garsujį šokėjo Don Campbell „lock“ judesį. Šokis buvo ypač populiarus 1970-aisiais. Locking’as pasižymi komiškais ir gyvybingais judesiais. Įprastai locking’o šokis apima up lock, down lock, riešų sukimo, pirštų rodymo ir plojimo judesius. Locking’as šiandien tapo išraiškingu gyvenimo būdu, aprangos stiliumi, eisena bei kalbėjimo maniera.

POPPING

Popping kilo vakarinėje JAV pakrantėje. Popping’as yra vienas iš pagrindinių funk šokių stilių. Technikos pagrindas yra staigus kūno raumenų įtempimas ir atpalaidavimas, nuo ko atsiranda trūktelėjimas šokėjo kūne. Popping’o efektas padeda šokėjui atrodyti nerealiai, žmogaus kūnas juda nenatūraliai, kas ir suteikia šitam šokiui įspūdingą vaizdą. Tiksliai nežinoma, kas buvo popingo pradininkas, tačiau manoma, jog šis šokis yra roboto ir boogaloo stilių ištaka.

HOUSE

Gimęs saulėtoje Čikagoje, išpopuliarėjo New Yorko naktiniuose klubuose 9-ajame dešimtmetyje. House šokis yra šokamas pagal house muziką. Pagal šią muziką atliekamas šokis pasižymi laisvumu, nes pagrindinis šokio principas – laisvo, neįtempto judesio įvaldymas ir sugebėjimas visiškai atsipalaiduoti. Iš pradžių house buvo stipriai veikiamas jackingo ir loftingo stilių, o vėliau įsimaišė ir įvairūs hiphopo žingsneliai. Galiausiai šokis buvo papildytas ekspresyviais, energingais, muzikos pliūpsnius atspindinčiais judesiais.

Grupinės ir individualios Gatvės šokių treniruotės KAUNE

Išbandyk save! Registruokis NEMOKAMAI treniruotei

×