Būreliai vaikams: kaip pasirinkti tinkamą Jūsų atžalai? | UP Studija
 

Būreliai vaikams: kaip pasirinkti tinkamą Jūsų atžalai?

būreliai vaikams vaikas bėga

Šiandien būrelių vaikams pasirinkimas, nuo pačių mažiausių, 2-3 metukų iki vyriausių yra be galo platus. Galima rinktis įvairias sporto šakas, muzikos ir menų mokyklų būrelius, savanoriavimą įvairiose organizacijose ir daug daug kitų veiklų.

Populiariausių veiklų Kaune sąrašas:

 

      1. Fizinio lavinimo būreliai:
      2. Protinio lavinimo būreliai:
      3. Kūrybinio lavinimo būreliai:
      4. Moksleivių organizacijos:

Sunku nepaklysti ir pasirinkti veiklą kuri atskleidžia jūsų vaiko talentus ir stiprybes, tačiau neužgožia mokyklos ar darželio pamokų. Verta atsižvelgti į faktą, kad jaunimas, kuris renkasi užsiimti bent viena popamokine veikla, dažnai jaučiasi geriau savo bendraamžių tarpe, lyginant su tais, kurie neturi popamokinių užsiėmimų. Taip pat, tie kurie renkasi būrelį, prioritetą teikia komandinėms veikloms, o ne pavieniams užsiėmimams.

Kaip nepaklysti papildomų veiklų džiunglėse ir kaip išsirinkti tą vienintelį būrelį, kuris atskleistu jūsų vaiko stipriąsias sąvybes, bei padėti ugdyti jo talentą?

Patarimai renkantis būrelį:

 

  1. Leiskite rinktis vaikui

Geriausias būdas išsirinkti būrelį, yra apie tai pasikalbėti kartu su vaiku. Išklausykite, pastebėkite, kokia veikla domina jūsų vaiką. Galbūt mokykloje ar darželyje jis pasigenda mėgstamos veiklos ir užsiėmimų? Būtent atsakymas į šį klausimą turėtų tapti pagrindiniu argumentu būreliui pasirinkti.

  1. Įvertinkite stipriasias ir silpnasias jūsų vaiko savybes

Stebėkite savo vaiką. Kokios jo stipriosios savybės? Galbūt jam sekasi dainuoti? Galbūt jam patinka futbolas? Arba atvirkščiai – dainuoti nesiseka, tačiau šokio žingsneliai jam dėliojasi natūraliai. Bandykite įžvelgti prigimtines stiprybes ir leiskite joms augti.

  1. Rinkitės veiklą kurios nemoko mokykloje

Mokykla gali pasiūlyti daug užsiėmimų ir akademinių veiklų. Tačiau dėl ugdymo sistemos spragų, šios veiklos dažnai būna pateikiamos neįdomiai ir visai nežavi, nemotyvuoja jūsų vaiko. Būrelis suteikia galimybę pažinti naujus dalykus su džiaugsmu. Rinkitės veiklą, kuri uždega ugneles jūsų atžalos akyse.

gatves sokiai vaikams
  1. Neperlenkite lazdos su veiklomis

Suprantama, kad norite, jog jūsų vaikas būtų visapusiškai išsilavinęs ir gabus, tačiau per daug įvairių veiklų gali jį išvarginti. Grupė mokslininkų iš Stanfordo ir Vanilovos universitetų įrodė, kad vaikai iš gerų mokyklų, kurie turėjo iki 4 valandų papildomos veiklos per dieną, buvo laimingi, Tačiau daugiau, nei 20 valandų papildomų veiklų per savaitę, yra per daug. Pervargus gali sutrikti sveikata: nevaldomos emocijos, kankina nemiga, išauga stresas.

  1. Išbandykite

Nebijokite išbandyti daugiau nei vieną būrelį. Taip lengviau suprasite, kas jums tinka ir patinka. Galbūt manote, jog groti gitara yra jūsų vaiko svajonė, tačiau užsiėmimuose jis visiškai negabus. Pabandykite kitą veiklą. Atraskite užsiemimą kuriame atsiskleistu jūsų vaiko talentai.

  1. Prisiminkite privalumus (naujas hobis, draugai, asmenybės ugdymas)

Nauja veikla gali atnešti daug naujos energijos ir pozityvo į vaiko gyvenimą. Tačiau prasidėjus sunkumams mokymosi kelyje, vaikas neretai nori mesti veiklą. Stenkitės to neleisti, priminkite jam kuo ši veikla naudinga. Galbūt tai nauji draugai, apdovanojimai ar raumenų stiprinimas.

  1. Palaikykite (pritarkite, paskatinkite)

Skatinkite vaiką. Pagirkite jo pergales ir pasiekimus. Leiskite jam žinoti, jog jo sėkmė užklasinėje veikloje jus džiugina. Motyvuokite siekti savo tikslų ir svajonių.

  1. Žinokite, kada paleisti (leisti savarankiškai nuvykti į būrelį, nebestebėti užsiėmimų)

Vaiko paleidimas į savarankišką pasaulį gali atrodyti grėsmingai. Tačiau savarankiškumas yra ypač svarbi ugdymo dalis. Leiskite vaikui savarankiškai nuvykti į būrelį, nebestebėkite užsiėmimų. Kartais vaiko talentas atsiskleidžia tik tada, kai užsiėmimo metu jis nejaučia tėvų spaudimo.

Suprantame jus, būrelio pasirinkimas augančiai asmenybei yra svarbus žingsnis ir gali būti netgi stresą keliantis sprendimas. Nenusiminkite, jeigu pirmasis pasirinktas būrelis jūsų vaikui netinka – visada galima bandyti dar kartą, svarbiausia, kad atžala jaustųsi gerai pasirinktoje veikloje. Tikimės, kad šie patarimai jums padės ir palengvins būrelio pasirinkimą!

vaiku kuriems burelis suteikia daugiau pasitikejimo savimi skaicius

Jei norite išbandyti gatvės šokius, kviečiame registruotis NEMOKAMAI pamokai!

Dalintis: